Milyen ételeket fogyaszthatnak a táncosok? Van, amikor úgy érzik, nem bírják tovább? Összeegyeztethető a táncművészek munkája a szerelemmel, családdal? – erre is kíváncsi volt a Kecskemét City Balett (KCB) nyílt napjának közönsége.
- Kecskeméten az elmúlt években kialakult a balettet értően és szeretettel figyelemmel követő közönség – mondta a program bevezetőjében Barta Dóra, a KCB vezetője március 31-én a Kamaraszínházban megrendezett workshop első napján. Ezt igazolta a temérdek kérdés is, amelyet a kecskeméti színház balett társulatának bemutatása után a szép számú közönség feltett, s amelyekre a Harangozó-díjas koreográfus kitartóan választolt.
Megtudhattuk, hogy néha bizony a táncosoknak is lehetnek súlyproblémái. A művészek napi 8-10 órát töltenek kemény munkával a táncteremben, és a tehetség mellett az elhivatottság és a kitartás ennek a gyönyörű, ám igen rövidre szabott hivatásnak a kulcsa. A KCB művészei közül többen is a Magyar Táncművészeti Egyetem hallgatói, s mire megkapják a diplomájukat – kis túlzással – franciául is megtanulnak, hiszen a balett „anyanyelve”, amellyel minden mozdulat megnevezhető, a francia.
A ’Pasik és a balett’ program meghívott vendége volt három elszánt rajongó: dr. Szentkirályi László, Szöllősi Balázs és Pölös János, akiket nem csak az köt össze, hogy folyamatosan figyelemmel követik a KCB munkáját, de az is, hogy valamennyien felnőttként csodálkoztak rá, és lettek a balett rajongói.
Az est fénypontja egy pici lány volt: Dobosi Rékát nem rettentette sem a színpad, sem a népes közönség. Barta Dóra hívására táncra perdült, és bemutatta, mi mindent tudhat egy (nagyon) ifjú balerina.
Folytatás április 1-jén, szombaton következett, ahol a nézők végignézhették, hogyan készülnek fel a táncosok a napi tréningekre, bepillanthattak a koreográfia készítésének folyamatába, majd a workshop végén maguk is balettrúd mellé állhattak, és Barta Dóra vezetésével balettórán vehettek részt.